8 Haziran 2017 Perşembe

Baby&me ile bebek bezi değiştirmek çok kolayMerhaba sevgili takipçilerim, biraz aradan sonra yeni yayınımla sizlerleyim :)
Rüzgar doğalı 5 ay dolmak üzere :) Bu dönemde en çok ihtiyacım olan şey bebek bakım bilgileri oldu. Her ne kadar ikinci bebeğim olsa da aradan 8 yıl geçince bazı bilgiler unutuluyor. :)
Tavsiye Kanalı sayesinde baby&me ürünleriyle tanışma fırsatım oldu. 
Ürünler kısa zamanda gönlümü kazandı diyebilirim.

Bebek bezi en kolay nasıl değiştirilir? Hadi gelin bakalım herşey aslında çok kolay :)


Birçok bebek, bezi değiştirilirken huysuzlaşır ve altını tekrar bağlatmak istemez. Bebeğinizin altını değiştirirken onu oyalamak ve bez değiştirmeyi bir eğlence haline getirmek mümkündür :)
İlk kural, bezinin değiştirilmesini istemeyen bebeğe stresinizi hissettirmemeniz, zor kullanmamanız ve onunla inatlaşmamanızdır.  Her şeyde olduğu gibi bu konuda da sevginizi göstermeli ve sabırlı davranmalısınız. Bebeğin göbeğini okşamak, ayaklarıyla oynamak, eline sevdiği bir oyuncağını vermek, dikkatini başka yere çekmeye çalışmak işe yarayan yöntemlerdir. Bez değiştirmek için özel bir alan da yaratabilirsiniz. O alanda, sadece bez değiştirilirken oynaması için iki,üç oyuncak yerleştirebilirsiniz. Sevdiği bir şarkıyı bez değiştirme şarkısı olarak seçebilir,uydurabilir ve o şarkıyı sadece bezini değiştirirken çalabilir ya da söyleyebilirsiniz. :)

Bunun dışında ses çıkaran oyuncaklar, canlı renkli objeler kısa süreliğine olsa da ilgisinin onlara yönelmesini sağlayacaktır.  Bebekler sevgi dolu ten temasına bayılırlar. Bacaklarını, poposunu ve karnını nazik hareketlerle okşamak, krem sürerek tenini yumuşatmak onları sakinleştirecektir. 

Bebek bezi değiştirmenin püf noktaları nelerdir?

İhtiyacınız olanlar(Ürünlerin üzerine tıklayarak e-bebek'teki satış sayfasına ulaşabilirsiniz)

1- Bez değiştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda olduğundan emin olun.

2- Bebeğinizi alt değiştireceğiniz yüzeye sırtüstü yatırın. 

3- Bezin yapışkan şeritlerini açın. Ayak bileklerinden nazikçe kavrayıp kaldırarak, bebeğinizin poposunu bezin üzerinden kaldırın. Eğer bir kız bebeğin altını değiştiriyorsanız enfeksiyonu önlemek için her zaman önden arkaya doğru sildiğinizden emin olun.

4- Bezi bebeğin altından çekin ve ulaşamayacağı bir yere koyun.

5- Eğer bebeğiniz yenidoğan ise bebeğin altını, ılık su ve pamuk ya da ıslak bebek mendilleri ile temizleyebilirsiniz. Bebek 2 aylık olana kadar özellikle alkollü bebek mendilleri isilik ve tahrişe sebep olabilir. Bunun için Baby&Me temizleme pamuğunu önerebilirim.

6- Kullandığınız ıslak mendili, kirli bezin üstüne koyun.

7- Bebeğinizin altına, şeritlerin bebeğin poposunun altındaki bölüme gelecek şekilde yerleştiğinden emin olarak temiz bir bez koyun. Birçok bebek bezinde, bezin önünü gösteren renkli işaret ya da şekiller bulunmaktadır.

8- Bezi bağlamadan önce doktorunuzun pişik için önerdiği merhem ya da kremi uygulayın. Bezi bebeğin altına yerleştirdikten sonra kremi sürmek, zaman zaman temizlenmesi zor olan kremin alt değiştirdiğiniz yüzeye bulaşmasını engelleyecektir.

9 - Bezin üst kısmını bebeğin göbeğine doğru çekerek ve şeritleri açıp yapıştıracağınız alana doğru çekerek yeni bezi kapatın. Eğer özel olarak yeni doğan bezi kullanmıyorsanız, göbek bağının tahriş olmasını engellemek için bezin üst kısmını aşağı doğru kıvırdığınızdan emin olun.

10- Yapışkan şeritleri çevresine sararak kirli bezi kaldırın eğer isterseniz bir torbanın içine de koyabilirsiniz.

11- Ellerinizi ve alt değiştirdiğiniz yüzeyi yıkayın. Özellikle çocuğunuz hastaysa, tekrar bulaşmasını önlemek için bu çok önemlidir.

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder